Equilor Alapkezelő Zrt.

Compliance vezető

  • teljes munkaidő

Feladatok

  • az Alapkezelő ABAK irányelv szerinti kötelezettségeinek való megfelelés nyomon követése és rendszeres értékelése,
  • tanácsadás a szakterületek ágazati jogszabályoknak való megfelelősége érdekében,
  • összeférhetetlenségi szabályoknak való megfelelés ellenőrzése, összeférhetetlenségi helyzetek megelőzésének érdekében intézkedések megfogalmazása, az intézkedések megvalósulásának nyomon követése,
  • pénzmosás és terrorizmus finanszírozásának megelőzésével kapcsolatos szabályzat elkészítése, szabályok betartásának ellenőrzése, oktatások
  • új termékek, eljárások bevezetése előtt megfelelőségi szempontú vélemény nyújtása,
  • saját számlás ügyletek nyilvántartása,
  • panaszkezelés,
  • titok- és adatvédelemi eljárások véleményezése, ellenőrzése,
  • jogszabályi, egyéb szabályozói változások nyomon követése,
  • részvétel a szabályzatkészítési folyamatokban, szabályzatok jogszabályi megfelelőségének vizsgálatában,
  • rendszeres jelentéskészítés a felső vezetés számára a megfeleléssel kapcsolatos kérdésekről,
  • az Alapkezelő munkavállalóinak megfelelőség biztosítási oktatása, ennek megszervezése
  • az Alapkezelőt érintő szerződések, kereskedelmi kommunikációk, egyéb marketing anyagok véleményezése
  • részvétel a compliance tevékenységhez kapcsolódó fejlesztési, folyamatszervezési feladatokban.

Elvárások

  • Felsőfokú jogi/közgazdasági végzettség
  • Legalább 2-3 éves compliance munkatapasztalat tőkepiaci területen
  • Ágazati, illetve a compliance területhez rendelt jogszabályok ismerete, egyéb szabályozói anyagok (Kbftv., ABAK rendelet, Bszt., Pmt., GDPR, MIFID II-es szabályozás stb.)
  • Befektetési termékek (értékpapírok, értékpapírfinanszírozási ügyletek, származtatott termékek stb.) ismerete
  • MS Office programok (főként word) magas szintű ismerete
  • Angol nyelvtudás
  • Képesség önálló munkavégzésre

Amit nyújtani tudunk

  • Versenyképes jövedelem
  • Kiváló munkafeltételek
  • Elegáns irodai környezet
  • Dinamikus, fiatal csapat
  • Változatos, sokrétű feladatok

Munkavégzés helye

Budapest, II. kerület Pasaréti út 122-124.

Kérjük, a jelentkezéshez az alábbi dokumentumokat juttassák el a karrier@eqa.hu e-mail címre:

  • fényképes szakmai önéletrajz (bruttó fizetési igény megjelölésével)
  • motivációs levél